Twoje wsparcie w rekrutacji

Paid Internship in Development Center

UWAGA!
Ogłoszenie straciło swoją ważność dnia: 2019-05-08

Niezależna grupa Valeo jest w pełni skupiona na projektowaniu, produkcji i sprzedaży komponentów, zintegrowanych systemów i modułów w branży samochodowej, jest jednym ze światowych liderów dostawców dla branży automotive. Na całym świecie, w 33 krajach zatrudnia ponad 111 000 Pracowników, którzy każdego dnia dzięki swojej energii i zaangażowaniu przyczyniają się do ciągłego rozwoju Valeo. Łącznie Valeo posiada blisko 190 zakładów produkcyjnych oraz 55 centra Badań i Rozwoju, co przyczynia się do realizowania jednej z głównych misji - tworzenie nowych, lepszych rozwiązań motoryzacyjnych.

Zakres obowiązków:

Valeo Lighting Systems – Lighting Development Center

As a result of growth of our organization, Valeo Lighting Systems is currently opening new Development Center in Chrzanów. In Chrzanów Site we focus on developing and manufacturing lighting systems for passenger cars. These products have a high level of technology content such as LED, electronics, optics as well as a very attractive styling.The main manufacturing processes such as metallization, assembly and plastic injection including multicomponent and multi-color injections are highly advanced. Valeo constantly innovates to improve the product performance, comfort and safety.

Valeo provides exceptional employee conditions and develops talents throughout all levels of organisation. We offer our employees opportunities to develop their potential, to reach their career development goals and to bring their contribution to technological innovations in the automotive industry.

Are you a graduate or a student of recent years of study?

Do you want to gain experience in a international automotive company?

Do you like challenges?

If yes, we have some job opportunities for you!

Currently, we are looking for Candidates for internship in R&D Departments.

Wymagania:

If you are:

  • student of 4-5 year of engineering studies in Mechanics, Electronics, Optics or familiar;
  • available for min.3 days per week;
  • fluent in English;
  • interested in Automotive industry;
  • open to gain a specific knowledge;
  • communicative, open-minded and fully focused on entrusted tasks.

You seem to be the best Candidate for us!

Firma oferuje:

We can offer you:

  • opportunity to participate in creation completely new Development Center;
  • possibility to work with innovative automotive technologies;
  • stable employment under a permanent contract;
  • competitive salary with attractive benefits’ package;
  • international training program;
  • professional development in multinational environment;
  • access to tools, systems and methodologies used according to the highest automotive standards.
Zawód:
Stażysta
Miejsce pracy:
Chrzanów
Forma zatrudnienia:
staż
Oferta dodana w dniu:
2019-04-08
Oferta wygasła w dniu:
2019-05-08
Liczba odsłon ogłoszenia:
268
Tak, chcę otrzymywać oferty pracy na e-maila!

(klauzula informacyjna)

Lista podobnych ofert pracy

Schneider Electric Polska Sp. z o.o.

HR intern with French

Zawód: stażysta Rodzaj: umowa o pracę
Warszawa
2019-07-18
Air Liquide Polska Sp. z o.o.

STAŻ - Program rozwoju kariery dla absolwentów ALLEX

Zawód: stażysta Rodzaj: staż
Kraków
2019-07-18