Opiekun Osoby Starszej / Niepełnosprawnej

Fundacja SeniorApp
  • Łódź, łódzkie

Opiekun

Umowa zlecenie

SeniorApp to bezpłatna, ogólnopolska platforma, stworzona dla wszystkich osób potrzebujących pomocy oraz ich rodzin, poszukujących wsparcia w opiece i sprawach życia codziennego, a także dla tych, którzy chcą zaoferować pomoc. Poszukujemy osób chętnych do podjęcia pracy w charakterze Opiekuna Osób Potrzebujących (Seniorów, Osób Niepełnosprawnych).

Zakres obowiązków:

Usługi opiekuńcze obejmują pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, zaleconą przez lekarza pielęgnację oraz, w miarę możliwości, zapewnienie kontaktów z otoczeniem.

W zależności od stanu podopiecznego:

- przygotowywanie posiłków lub ich dostarczenie;

- pomoc przy spożywaniu posiłków, w tym podawanie posiłków i karmienie;

- dokonywanie zakupów ze środków finansowych klienta;

- załatwianie spraw bieżących i urzędowych;

- utrzymywanie porządku w mieszkaniu zajmowanym przez klienta (bez mycia okien i generalnego sprzątania);

- palenie w piecu i przynoszenie opału;

- przynoszenie wody i wynoszenie nieczystości;

- czynności związane z praniem odzieży i bielizny, oddawanie bielizny pościelowej do pralni, prasowanie;

- zmiana bielizny i pościeli oraz słanie łóżka;

- czynności związane z pielęgnacją i higieną osobistą klienta, w tym zmiana pampersów;

- pomoc przy ubieraniu;

- opieka nad chorym leżącym zlecona przez lekarza;

- wzywanie i kontakt z lekarzem, realizacja recept;

- towarzyszenie w drodze do lekarza, w trakcie wizyt u lekarza;

- współpraca z rodziną w zakresie wypracowania reguł współdziałania z klientem;

- współpraca z pielęgniarką środowiskową i informowanie pracownika socjalnego

- o zmianach w stanie zdrowia klienta;

- opłacanie rachunków klienta z jego środków w sposób prawnie dozwolony.

Poszukujemy Ciebie, jeśli:

- lubisz pomagać;

- cechuje Cię empatia, życzliwość i otwarcie na potrzeby drugiego Człowieka;

- potrafisz budować pozytywne relacje;

- jesteś odpowiedzialna(-y);

- posiadasz przynajmniej minimalne doświadczenie w opiece na osobami niepełnosprawnymi/starszymi;

- posiadasz zaświadczenie o niekaralności,

- znasz język polski przynajmniej w stopniu komunikatywnym.

Co oferujemy?

- pracę na terenie Łodzi (dzielnica i obszar działania do uzgodnienia);

- zlecenia w ustalonych dniach i godzinach pomiędzy godz. 6:00 a 21:00 (zależnie od liczby Podopiecznych);

- zatrudnienie na podstawie umowy zlecenia;

- stawkę: 23,50 zł (brutto) za godzinę pracy;

- szkolenie wstępne dla Opiekunek;

- możliwość rozwoju oraz korzystania z dostępnej platformy usługowej SeniorApp;

- wsparcie Koordynatora SeniorApp w codziennej pracy.
Dodana
Wygasa (za 2 dni temu)