BMZ Poland Sp. z o.o.

INŻYNIER LABORATORIUM R&D – testy funkcjonalne

Inżynier

Umowa o pracę

Pełny etat

Specjalista (mid/regular)

Firma BMZ Poland specjalizuje się w dostarczaniu inteligentnych systemów zasilania. Skupiając się na potrzebach klienta oraz rozwijaniu nowoczesnych systemów BMZ Poland ukształtowało wiodącą pozycję na dynamicznie rozwijającym się rynku baterii litowo-jonowych. Mając ponad 20 letnie doświadczenie, 2000 klientów oraz około 250 nowych projektów rocznie BMZ odgrywa wiodącą rolę w Europie w dziedzinie profesjonalnego projektowania oraz wytwarzania inteligentnych systemów zasilania oraz magazynowania energii. Grupa BMZ zatrudnia obecnie około 1800 pracowników w Niemczech, Polsce, USA, Chinach oraz Francji.

Zakres obowiązków

  • Przygotowanie okablowania oraz DUT - obiektu badania (prototyp baterii)
  • Parametryzacja układu zarządzającego baterią (BMS, termika)
  • Przygotowanie stanowiska do symulacji współpracy baterii z aplikacją (pojazd, ładowarka, sterownik silnika, symulacja PDU, monitor rezystancji izolacji)
  • Realizacja pomiarów elektrycznych (prąd, napięcie, temperatura) oraz logowanie danych komunikacyjnych z układu BMS, ogniw i innych elementów składowych baterii zgodnie z opracowanym wcześniej scenariuszem testów
  • Sprawdzenie realizacji strategii zarządzania baterią ze względu na wyliczanie dopuszczalnych wartości prądów ładowania i rozładowania, SOC oraz thermal managementu w różnych symulowanych stanach pracy prototypu
  • Sprawdzenie realizacji strategii optymalnego ładowania baterii (sterowania limitami prądów ładowania wg algorytmów zaszytych w układach BMS)
  • Analiza wyników, wprowadzanie korekt do nastaw BMS i zmian w algorytmach pracy baterii, celem uzyskania zamierzonego efektu działania prototypu
  • Testy nowych rozwiązań w zakresie systemów chłodzenia/grzania baterii z uwzględnieniem możliwości i ograniczeń wynikających z funkcjonalności układu BMS i zarzadzania całością systemu

Wymagania

  • Minimum 3-letniego doświadczenia zawodowego, w tym minimum rocznego doświadczenia na podobnym stanowisku (mile widziane doświadczenie w jednostce zajmującej się testami baterii lub innych komponentów automotive)
  • Praktycznej znajomości komunikacji wykorzystującej magistralę CAN
  • Praktycznej umiejętności obsługi oscyloskopów, multimetrów i rejestratorów danych oraz kamer termowizyjnych i pirometrów
  • Wykształcenia wyższego (ze specjalizacją w kierunku nowoczesnych systemów zasilania opartych o technologie li-ion)
  • Znajomości języka angielskiego w stopniu dobrym wraz z czytaniem dokumentacji technicznej
  • Praktycznej umiejętności wykonywania pomiarów elektrycznych (pomiary napięcia, prądu, temperatury z wykorzystaniem czujników typu termopara i NTC)
  • Praktycznej umiejętności obsługi pakietu Office
  • Uprawnień SEP E do 1kV (min. gr.2, 5 i 10)

Dodatkowym atutem będzie:

  • Umiejętność obsługi pakietu Vector CAN
  • Doświadczenie i znajomość zagadnień związanych z protokołami UDS, OBD II, J1939
  • Znajomość języka niemieckiego

Oferujemy

Elastyczny czas pracy
Karta Multisport
Przyjazna atmosfera
Stabilne warunki zatrudnienia
Stołówka pracownicza
Szkolenie stanowiskowe
  • Aplikując na ogłoszenie, wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacyjnego, prowadzonego przez firmę BMZ Poland Sp. z o.o., ul. Einsteina 9, 44-109 Gliwice, zgodnie z postanowieniami ustawy z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2002 r., nr. 101, poz. 926 ze zm.). Przekazanie danych jest dobrowolne, ale konieczne dla potrzeb rekrutacji prowadzonej przez firmę BMZ Poland Sp. z o.o. Brak zgody na przetwarzanie danych osobowych jest równoznaczne z rezygnacją z udziału w projekcie rekrutacyjnym. Firma BMZ Poland Sp. z o.o. będzie administratorem danych osobowych. W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do otrzymania wglądu do danych oraz ich poprawiania lub usunięcia. Żądanie usunięcia danych, oznacza rezygnację z dalszego udziału w procesach rekrutacyjnych i spowoduje niezwłoczne usunięcie danych. Chcąc wyrazić akceptację powyższej klauzuli, kliknij przycisk „wyślij”. Aplikując na ogłoszenie, wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacyjnego, prowadzonego przez firmę BMZ Poland Sp. z o.o., ul. Einsteina 9, 44-109 Gliwice, zgodnie z postanowieniami ustawy z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2002 r., nr. 101, poz. 926 ze zm.). Działając w imieniu BMZ Poland Sp. z o.o. informujemy, że:
    1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest BMZ Poland S.p. z o.o. z siedzibą w Gliwicach przy ul. Einsteina 9, NIP: 6312609837 · REGON: 241564842, zwany dalej Administratorem; Administrator prowadzi operacje przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
    2. Administrator, w celu należytej ochrony danych osobowych powołał Inspektora Ochrony Danych, którym jest Tomasz Starzykowski, z którym można się skontaktować pod adresem e-mail: tomasz@starzykowski.pl, lub telefonicznie, pod numerem: +48 603 428 642
    3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji procesu rekrutacyjnego na podstawie zgody na przetwarzanie danych osobowych i mogą być przetwarzane przez współadministratorów z BMZ Group na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub krajów trzecich)
    4. Podstawą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest dobrowolna i świadoma zgoda osoby, której dane dotyczą
    5. Podanie danych osobowych jest niezbędne do realizacji procesu rekrutacyjnego, w przypadku niepodania danych osobowych niemożliwa jest realizacja procesu rekrutacyjnego
    6. Posiada Pani/Pan prawo do:
    ● żądania od Administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
    ● wniesienia sprzeciwu wobec takiego przetwarzania,
    ● przenoszenia danych,
    ● wniesienia skargi do organu nadzorczego,
    ● cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych
    7. Pani/Pana dane osobowe nie podlegają procesom zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym profilowania
    8. Pani/Pana dane osobowe ulokowane w systemie informatycznym BMZ Poland będą przechowywane przez okres niezbędny do zakończenia procesu rekrutacyjnego, chyba, że kandydat do pracy wyrazi wolę uczestniczenia w przyszłych rekrutacjach prowadzonych przez Administratora Danych
    9. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednocześnie niepodanie informacji wskazanych w art. 221 § 1 Kodeksu pracy spowoduje, iż otrzymane dokumenty aplikacyjne kandydatów do pracy nie będą przez Administratora rozpatrywane. Chcąc wyrazić akceptację powyższej klauzuli, kliknij przycisk „wyślij”.
  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez BMZ Poland Sp. z o.o. moich dodatkowych danych osobowych dla potrzeb rekrutacji. Jeśli chce Pani/Pan podać dodatkowe dane, informujemy że BMZ Poland Sp. z o.o. będzie mogła je przetwarzać wyłącznie w razie uzyskania Pani/Pana dobrowolnej zgody. Ja, niżej podpisana/ny wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji przyszłych procesów rekrutacyjnych, prowadzonych przez firmę BMZ Poland Sp.z o.o., zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 z późn.zm.).Ponadto oświadczam, że przekazanie danych jest dobrowolne oraz, że mam świadomość przysługującego mi prawa wglądu do danych oraz ich poprawiania lub usunięcia.
Miejsce pracy
  • Gliwice
Opublikowana
Wygasa (za 8 dni)

Praca alert - powiadomienia

Inżynier, Gliwice

Włącz obserwowanie, a my powiadomimy Cię mailowo o nowych ofertach