NES Fircroft

Product Manager - Industrial PV

Product manager

Umowa o pracę

Pełny etat

Starszy specjalista (senior)

NES Fircroft jest firmą rekrutacyjną specjalizującą się w stanowiskach technicznych. 500 doświadczonych rekruterów NES wspiera Kandydatów i firmy w 28 krajach, z 45 biur w branżach: Energetyka, Budownictwo i Nieruchomości, Nafta i Gaz, Farmacja, IT, Produkcja.

For our client, an international Energy Company specialising within electricity and energy efficiency solutions for business customer, we are currently looking for an experienced product manager with specialization within photovoltaics. Company is part of large, international group and currently is on start-up stage with headcount below 40 person. Your main duty would be management over currently present and future products.

Zakres obowiązków

• development of large partnerships
• Overseeing the realization of big-ticket deals in photovoltaics and electrical energy sector.
• Perform market benchmarks
• Designing commercial campaigns
• Business Plan Preparation (sales / product / channel);
• Participate in transversal projects of strategic development, business digitization, continuous improvement, etc;
• Lead debriefing and training sessions for business channels;
• Collaborate with all teams in the implementation of the strategy for the Company;
• Develop methodologies, processes and procedures for planning and controlling the business;

Wymagania

• Higher education (accounting, economics, management, financial or similar)
• At least one year of experience in consulting
• Good knowledge of MS Office
• Fluent English
• Experience on a similar positiom

Oferujemy

• Contract of employment and annual bonus
• Full flexibility in terms of workplace
• Modern office in Warsaw
• International environment
• Position in growing structure with high impact on its' shape, strategy and future plans

  • Administratorem danych osobowych jest NES Global Talent Sp. z o.o., ul. Grzybowska 5A, 00-132 Warszawa, NIP: 7010564357. Moje dane osobowe przetwarzane są w celu rekrutacji przez Administratora. Wiem, że przysługują mi następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, znajduje się w Polityce Prywatności Administratora.
  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez NES Global Talent Sp. z o.o., ul. Grzybowska 5A, 00-132 Warszawa, NIP: 7010564357 zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby bieżącej rekrutacji. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana. Dodatkowo wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby przyszłych rekrutacji przez okres 12 miesięcy. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana.
Miejsce pracy
  • Warszawa
Wynagrodzenie
  • 13 000 - 16 000 PLN / mies. brutto Umowa o pracę
Opublikowana
Wygasa (za 16 dni)