Digital Marketing & Social Media Specialist

Specjalista ds. marketingu

Umowa o pracę

Pełny etat

Specjalista (mid/regular)

Forge&Frost HR Consulting

Forge&Frost HR Consulting for the international automotive company is looking for a:

Location: Poznań (hybrid work)

Industry: Automotive

Salary: 8 000 - 10 000 zł gross UoP

Who is our client?

An international company from Denmark operating in the automotive industry with the Scandinavian work culture. This means that the working environment is all about: transparency, openness, and a desire to take on new challenges, but also the willingness to talk about problems.

Zakres obowiązków

  • Develop and further grow the client's Social Media channels in close cooperation with internal stakeholders.
  • Implementation of digital and social media campaigns on client and customer channels in close cooperation with customers and internal stakeholders.
  • Utilize and adapt the existing content and content creation in cooperation with the marketing team & external partners (e.g.: videos, articles, technical bulletins, advertisements, presentations, brochures, posters, etc.)
  • Contents and marketing materials production in various formats within offline and online media and across various platforms, e.g.: advertisements, brochures, posters, presentations, videos, articles, technical bulletins, etc.
  • Participate and/or lead various projects

Wymagania

  • Good communication skills (in English and Polish)
  • Deep know-how in the field of marketing, especially social media, online marketing, and campaign planning, as well as in customer segmentation and targeting
  • Digital channels publishing incl. web and social media management
  • Graphics design skills, preferably experienced in Adobe software (alternatively with other platforms)
  • Flair to invent, design, and produce visually attractive and technically coherent communication
  • University degree in Marketing / Communication / Digital Media or comparable qualification

Oferujemy

  • Hybrid work
  • Work in the main Marketing Department for the entire international company
  • Working in an international environment - supporting the company's foreign departments, daily conversations in English, business trips to Denmark
  • Opportunity to give a new direction in digital marketing
  • Collaboration with different departments of the company, but also with external suppliers
  • Possibilities for individual development - personalised training budget
  • Administratorem danych osobowych jest Forge&Frost HR Consulting sp. z o.o. 60-302 Poznań Racławicka 84A, NIP: 8271861505. Moje dane osobowe przetwarzane są w celu rekrutacji przez Administratora. Wiem, że przysługują mi następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, znajduje się w Polityce Prywatności Administratora.
  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Forge&Frost HR Consulting sp. z o.o. 60-302 Poznań Racławicka 84A, NIP: 8271861505 zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby bieżącej rekrutacji. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana. Dodatkowo wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby przyszłych rekrutacji przez okres 12 miesięcy. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana.
Miejsce pracy
  • Poznań
Opublikowana
Wygasa (za 27 dni)