Furniture Designer

Projektant

Umowa o pracę

Pełny etat

Specjalista (mid/regular)

Forge&Frost HR Consulting

Forge&Frost HR Consulting is looking for a Project Manager for its client a company specialising in the design and production of tradeshow booths and the production of furniture and interior design. The role would be to become part of an international team.

The company has offices in Berlin, Las Vegas, Dubai, and New Delhi, while the main office and a 7,000 sqm production unit is located in Zielona Góra.

Production Manager (furniture industry)

Location: Zielona Góra

Salary: 15 000 zł - 20 000 zł brutto UoP

Zakres obowiązków

  • Selection of materials and accessories with regard to their technical properties and aesthetics
  • Calculating the material and accessory requirement
  • Making design arrangements with the customer for the delivery
  • Supervising the implementation of projects
  • Creating a positive purchasing experience and ensuring customer satisfaction
  • Working closely with other company departments: production, customer service, accounting
  • Preparing contracts, forms, and project documentation

Wymagania

  • Readiness to visit Zielona Góra from time to time
  • Strong written and oral communication skills in English (English is used in daily communication)
  • Higher technical education
  • 3-4 years of experience in a similar position
  • Ability to prepare technical drawings, read technical documentation
  • Good knowledge of furniture design programs (3DS Max)
  • Knowledge of the market and trends in the home furnishings industry
  • Experience in sales and cooperation with clients
  • Category "B" driving license (nice to have)

Oferujemy

  • Work in a well-established company - on the market for 16 years
  • Teamwork in an international team
  • Necessary equipment for work
  • Education budget
  • Support for sports cards and medical care

  • Administratorem danych osobowych jest Forge&Frost HR Consulting sp. z o.o. 60-302 Poznań Racławicka 84A, NIP: 8271861505. Moje dane osobowe przetwarzane są w celu rekrutacji przez Administratora. Wiem, że przysługują mi następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, znajduje się w Polityce Prywatności Administratora.
  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Forge&Frost HR Consulting sp. z o.o. 60-302 Poznań Racławicka 84A, NIP: 8271861505 zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby bieżącej rekrutacji. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana. Dodatkowo wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby przyszłych rekrutacji przez okres 12 miesięcy. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana.
Miejsce pracy
  • Zielona Góra
Opublikowana
Wygasa (za 24 dni)