Referent ds. księgowości

Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 29.07.2022
Centralna Baza Ofert Pracy

Księgowy

Umowa o pracę

Pełny etat

Zakres obowiązków

Znajomość aktualnych przepisów prawa z zakresu rachunkowości budżetowej, finansów publicznych, podatków, ubezpieczenia społecznego, prawa pracy oraz pomocy społecznej w stopniu niezbędnym do wykonywania swoich obowiązków.
1.Prowadzenie ewidencji księgowej syntetycznej i analitycznej dla budżetu jednostki
2. Rejestracja faktur w systemie finansowo ksiegowym
3. Prowadzenie ewidencji kont
-rozrachunki z tytułu wynagrodzeń
-rozrachunki z budżetem
-pozostałe rozrachunki publicznoprawne
4. Prowadzenie ewidencji księgowej syntetycznej i analitycznej ZFŚS
5. Prowadzenie ewidencji środków trwałych, pozostałych środków trwałych oraz innych składników majątkowych
6. Dokonywanie aktualizacji wyceny środków trwałych, pozostałych środków trwałych i odpisu amortyzacji środków trwałych wartosci niematerialnych i prawnych.
7. Wycena i ustalanie róznic inwentaryzacyjnych w zakresie inwentaryzacji przeprowadzonych metoda spisu z natury
8. Sporządzanie sprawozdań GUS
9. Sporządzanie sprawozdań miesięcznych i okresowych z wykonania planu wydatków wg. klasyfikacji budżetowej
10. Potwierdzanie sald z kontrahentami
11. Ewidencjonowanie dokumentów księgowych
12. Współdziałanie z bankami, organami skarbowymi, ZUS, Główną Księgową oraz wydziałem budżetowym Urzędu Miasta Mysłowice

Wymagania

  • Wykształcenie: średnie zawodowe, wyższe (w tym licencjat), ekonomiczne
  • Uprawnienia: PŁATNIK - obsługa, Obsługa programu BESTIA
  • Inne wymagania: Znajomość przepisów prawa w zakresie rachunkowości budżetowej i sprawozdawczości budżetowej i finansowej Preferowane roczne doświadczenie w księgowości w administracji publicznej.

Oferujemy

  • Wynagrodzenie brutto: od 3 500 do 3 800 PLN
  • Opis wynagrodzenia: + dodatek z tytułu wysługi lat.
  • System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną
Miejsce pracy
  • Mysłowice pow. Mysłowice, Śląskie
Opublikowana
Wygasła (18 dni)