Główny specjalista ds. danych pomiarowych (energetyka)

ProPersona. Doradztwo i rozwój

Inżynier

Umowa o pracę

ProPersona. Doradztwo & Rozwój to dynamicznie rozwijająca się firma na rynku usług doradczych. Numer wpisu do Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 17284.

Naszym Klientem jest renomowana firma z branży energetycznej, zajmująca się handlem gazem i energią elektryczną ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych (farmy wiatrowe i fotowoltaiczne). Jest też największym niezależnym operatorem sieci dystrybucyjnej w Polsce, świadczącą usługi dystrybucji i sprzedaży energii elektrycznej do odbiorców końcowych przyłączonych do sieci elektroenergetycznej na obszarach całego kraju, rozszerzając swój obszar działalności o nowe obszary dystrybucyjne. Najnowszym obszarem działalności Spółki jest elektromobilność.

Miejsce pracy: Warszawa-Śródmieście

Zadania:
• Zarządzanie danymi pomiarowymi odbiorców końcowych i źródeł wytwórczych w zakresie energii elektrycznej i gazu.
• Pozyskiwanie dostępów, konfigurowanie i bieżąca obsługa danych pomiarowych pozyskiwanych od OSD.
• Monitorowanie poprawności danych pomiarowych i zgłaszanie reklamacji do operatorów sieciowych.
• Odpowiedzialność za dostarczenie kompletnego i poprawnego zestawu danych pomiarowych do realizacji procesu rozliczeń odbiorców końcowych i wytwórców energii w zakresie energii elektrycznej i gazu, rozliczenia rynku bilansującego oparte o raporty OSP.
• Sporządzanie bilansów dotyczących zakupów i sprzedaży zrealizowanej przez Spółkę.
• Zarządzanie rezerwami przychodowymi i kosztowymi wynikającymi z korekt danych pomiarowych.
• Obsługa systemów informatycznych w zakresie zarządzania danymi pomiarowymi (WIRE i SWI).
• Kontrola poprawności i udział w sporządzaniu raportów dla Zarządcy Rozliczeń.
• Obsługa systemów IT w zakresie zarządzania danymi pomiarowymi w Spółce.
• Udział w koordynacji funkcji POB, OHT oraz zarządzania funkcją operatora pomiarów w Spółce.
• Współpraca z innymi spółkami i działami w Grupie Kapitałowej.

Oczekiwania:
• Wykształcenie wyższe I stopnia.
• Minimum dwa lata doświadczenia w zakresie operatorstwa pomiarów w sektorze energetycznym.
• Znajomość IRIESP i IRIESD na rynku energii oraz systemu WIRE.
• Znajomość funkcjonowania rynku hurtowego i detalicznego energii elektrycznej i gazu oraz rynków bilansujących energii i gazu w Polsce.
• Doświadczenie w obsłudze rozliczeń klientów indywidualnych i biznesowych na rynku energii elektrycznej i gazu.
• Znajomość tematyki związanej z danymi pomiarowymi wytwórców i odbiorców (rynek hurtowy, detaliczny, B2B, B2C).
• Zdolność analizy i syntezy informacji.
• Umiejętność rozwiązywania problemów, samodzielność i umiejętność efektywnej pracy w zespole.
• Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację.
• Znajomość pakietu MS Office, Excel, Word, umiejętność obsługi urządzeń biurowych.
• Umiejętność budowy narzędzi automatyzujących pracę z danymi.
• Znajomość narzędzi do zarządzania i analizy danych pomiarowych będzie dodatkowym atutem.
• Doskonała organizacja pracy, elastyczność i umiejętność pracy pod presją czasu.
• Komunikatywność, wysoka kultura osobista.

Benefity:
• Umowa o pracę na pełny etat.
• Motywacyjny system wynagradzania (system premii rocznych).
• Pakiet prywatnej opieki medycznej dla pracownika i rodziny oraz karta Multisport.
• Ciekawa praca w rozwijającej się branży energetyki odnawialnej.
• Współpraca z jednym najlepszych zespołów handlowych na rynku energii w Polsce.
• System dopasowanych szkoleń i warsztatów.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie za pomocą poniższego formularza swojego CV wraz z klauzulą:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb bieżących i przyszłych procesów rekrutacji, doradztwa personalnego i pośrednictwa pracy prowadzonych przez ProPersona. Doradztwo i rozwój z siedzibą w Bytomiu na rzecz klientów wskazanej firmy a także na przekazywanie moich danych do klientów wskazanej firmy w związku z realizowanymi przez ProPersona. Doradztwo i rozwój procesami: rekrutacji, doradztwa personalnego oraz pośrednictwa pracy.”

Informujemy, że Administratorem danych jest ProPersona. Doradztwo i rozwój z siedzibą w Bytomiu. Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.
Miejsce pracy
  • Warszawa
Opublikowana
Wygasa (za 6 dni)