Praca od zaraz - Główna Księgowa

Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 24.07.2022
Anita HR

Księgowy

Umowa o pracę

Twój zakres obowiązków
• znajomość i umiejętność prowadzenia pełnej księgowości;
• umiejętność oraz udział w sporządzaniu rocznych sprawozdań finansowych;
• prowadzenie rachunkowości oraz gospodarki finansowej zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami;
• sporządzanie bieżącej analizy z zakresu wykonania planu dochodów i wydatków;
• comiesięczne uzgadnianie i rozliczanie sald;
• sporządzenie comiesięcznych deklaracji jpkvat;
• sporządzanie planów i rozliczeń dotacji celowych bieżących i dotacji podmiotowych
• prowadzenie kontroli wewnętrznej w sprawach finansowo – księgowych;
• dekretowanie i księgowanie dokumentów zakupowych;
• znajomość zasad rozliczania VAT z zastosowaniem prewspółczynnika;
• opracowywanie projektów przepisów wewnętrznych dotyczących prowadzenia rachunkowości;
• nadzór nad poprawnym i terminowym rozliczaniem inwentaryzacji składników majątku;
• nadzór nad prowadzeniem ewidencji środków trwałych, pozostałych środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych;
• przygotowywanie wniosków o przyznanie dotacji celowych;
• monitorowanie zmian w prawie podatkowym i ustawie o rachunkowości oraz przygotowanie dokumentów wprowadzających te zmiany;
• przygotowywanie analiz na potrzeby organów kontrolujących;
• przestrzeganie dyscypliny finansów publicznych;
• ścisła współpraca z Głównym Księgowym;
• zastępowanie Głównego Księgowego podczas nieobecności.
Nasze wymagania
• 5-letnie doświadczenie na stanowisku Samodzielnej Księgowej lub Zastępcy Głównego księgowego - pełne księgi rachunkowe;
• wykształcenie wyższe ekonomiczne na kierunku finanse i rachunkowość, ekonomia;
• doświadczenie w publicznych jednostkach będzie dodatkowym atutem;
• pełny wymiar czasu pracy;
• teoretyczna i praktyczna znajomość aktualnie obowiązujących przepisów ustawy o rachunkowości, przepisów podatkowych oraz bilansowych,
• zdolności analityczne, dobra organizacja pracy, skrupulatność, umiejętność pracy pod presją czasu;
• odpowiedzialność za powierzone zadania.
To oferujemy
• stabilność zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę;
• prace wolną od rutyny na samodzielnym stanowisku;
• atrakcyjne warunki zatrudnienia;
• miłą atmosferę w pracy.
Miejsce pracy
  • Nowa Dęba pow. tarnobrzeski, Podkarpackie
Opublikowana
Wygasła (20 dni)