Wychowawca dla dzieci 10-14lat Katowice Załęże

Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 22.02.2022

Nauczyciel

Umowa o pracę

Pełny etat

Młodszy specjalista (junior)

CELE:

1. Dbanie o realizację i jakość programu merytorycznego w Placówce Wsparcia Dziennego.

2. Budowanie przy wsparciu lidera indywidualnego programu korekcyjnego podopiecznych i realizacja.

3. Kompleksowe zadbanie o relacje z otoczeniem dziecka (rodzina, służby społeczne, nauczyciele).

Zakres obowiązków

  • praca z dziećmi w wieku 10-14 lat i ich rodzinami,
  • udział w eventach i wydarzeniach,
  • udział w wyjściach i wyjazdach z podopiecznymi,
  • ewaluacja pracy własnej poprzez udział w superwizjach konsultacyjnych i kadrach zespołu DAS
  • wsparcie w sferze emocjonalnej (kontakty rówieśnicze, rozmowy indywidualne, praca społecznością korekcyjną w grupie)
  • bezpośrednie angażowanie wolontariuszy w edukację, korepetycje i współprowadzenie zajęć
  • regularna współpraca i wymiana informacji nt podopiecznych z nauczycielami
  • przygotowywanie podopiecznych do usamodzielnienia, wejścia w dorosłość
  • uczestniczenie wychowawców w wyborze szkoły, dalszej drogi edukacyjnej podopiecznych
  • dbałość o system motywacyjny dla dzieci
  • znajomość współczesnych trendów/zainteresowań dzieci i młodzieży

Wymagania

  • wykształcenie wyższe społeczne: pedagogika, psychologia, praca socjalna, socjologia,
  • wolontariat z dziećmi w wieku 10-14
  • umiejętność łatwego nawiązywania kontaktów z podopiecznymi
  • energia i odwaga w działaniu
  • okresowa gotowość do pracy w weekendy podczas akcji charytatywnych czy lokalnych pikników organizowanych dla dzieci
  • obsługa komputera
  • umiejętność pracy w zespole
  • zaświadczenie o niekaralności
  • prawo jazdy mile widziane,
  • uprawnienia wychowawcy kolonijnego mile widziane,

Oferujemy

  • praca 5 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych
  • wsparcie lidera
  • uczestnictwo w superwizji
  • szkolenia i warsztaty
  • pracę w miłej atmosferze z ludźmi z pasją
  • Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów" 40-061 Katowice ul. Andrzeja 12a, NIP: 6342424781. Moje dane osobowe przetwarzane są w celu rekrutacji przez Administratora. Wiem, że przysługują mi następujące prawa: prawo żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, znajduje się w Polityce Prywatności Administratora.
  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów" 40-061 Katowice ul. Andrzeja 12a, NIP: 6342424781 zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby bieżącej rekrutacji. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana. Dodatkowo wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby przyszłych rekrutacji przez okres 12 miesięcy. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana.
Miejsce pracy
  • Katowice
Opublikowana
Wygasła (3 miesiące)