Talent Acquisition Specialist

Ogłoszenie na stanowisko Talent Acquisition Specialist - Human4Human Recruitment

Agencja rekrutacyjna Human4Human Recruitment powstała w oparciu o fundamentalną wartość procesu rekrutacji – praca w służbie człowiekowi. Agencja rekrutacyjna Warszawa

  • Skutecznie wspieramy naszych Partnerów w pozyskiwaniu najlepszych talentów na rynku.

  • Służymy naszym doświadczeniem i rozległą wiedzą, reprezentując interesy pracodawców na rynku pracy.

  • Projektujemy i prowadzimy procesy rekrutacyjne na stanowiska specjalistyczne i kierownicze, koncentrując się szczególnie na etycznym i profesjonalnym podejściu do pracy. Agencja rekrutacyjna Warszawa

  • Analizujemy otoczenie biznesowe organizacji oraz badamy wizerunek pracodawcy na lokalnym rynku.

  • Wspieramy Departamenty Zasobów Ludzkich w budowaniu pozytywnej marki firmy w oczach przyszłych pracowników.

  • Dostarczamy skuteczne rozwiązania w zakresie selekcji i rozwoju kapitału ludzkiego – jako outsourcing usług rekrutacji.

  • Headhunter - identyfikujemy menedżerów wysokiego szczebla lub szczególnie cenionych na rynku specjalistów, nawiązujemy z nimi kontakt w celu skłonienia ich do zmiany pracodawcy i przyjęcia oferty pracy swego klienta (tzw. poszukiwania bezpośrednie).

Our Partner is a capital group dedicated to the renewable energy sector (RES), which has won a place at the forefront of Polish and European companies in the solar power sector thanks to innovation and responsible management. In cooperation with this leader, we are currently looking for an experienced and goal-orientated Talent Acquisition Specialist. As a leading person, on the local level of the company, you will take full ownership of the local recruitment process, which should result in talented and positive people around in Company’s offices. This role reports directly to, and works side by side with, Global Head of Recruitment based in Warsaw as:

Zakres obowiązków:

  • A Talent Acquisition Specialist would be responsible for sourcing, attracting, interviewing, hiring and onboarding employees in a company.
  • Drive full recruitment life cycle (job postings, screening call, interviews etc.);
  • Scope and execute the full process of recruitment with support of Hiring Managers;
  • Ensure high quality hiring manager and candidate experience;
  • Provide expert input on Onboarding/Offboarding and take full ownership of the processes;
  • Oversee the legal compliance with Polish labour law.

Wymagania:

  • Have minimum 2 years' experience of recruitment;
  • Have good communication skills;
  • Have excellent organizational and time management skills;
  • Have good negotiating skills;
  • Be fluent in Polish and English languages.

Oferujemy:

  • Get a unique experience in photovoltaic construction field;
  • Workflow in a young but experienced team, which leads solar energy development internationally;
  • Opportunities for professional growth and improvement by learning from others and attending professional training programs;
  • Future career path based on culture of global growth and development within the Company;
  • Flexible work schedule and a possibility to work remotely;
  • Visible results of your work. Are you keen on taking responsibility? Let's make your ideas come true!
  • Ambitious challenges. If you're in love with problem-solving and improving things, we'll give you space and the best tools to do that;
  • Open communication, transparency, and teamwork. You will get frequent and honest feedback;
  • Team buildings and various other events;
  • Free healthy snacks, great coffee, positive minded people around you;
  • Open communication, transparency, and teamwork. You will get frequent and honest feedback,
  • Office based in a modern, employee-friendly building located in downtown, Warsaw,
  • Many others benefits and opportunities, which we can discuss during recruitment coffee.
Wszystkie oferty pracy firmy
Human4Human Recruitment

Klauzula informacyjna:

Miejsce pracy:
Warszawa
Zawód:
HR Manager
Forma zatrudnienia:
umowa o pracę
Wymiar pracy:
pełny etat
Wynagrodzenie:
6000-8000 zł UoP brutto/mies.
Dodano:
24.11.2021
Wygasa:
24.12.2021

Adres firmy

Bolesława Limanowskiego, 02-943 Warszawa
Tak, chcę otrzymywać oferty pracy na e-maila!

(klauzula informacyjna)