Customs Coordinator - Specjalista ds. Celnych

Ogłoszenie na stanowisko Customs Coordinator - Specjalista ds. Celnych - Moltton Poland

MOLTTON POLAND jest innowacyjną firmą doradztwa personalnego, specjalizującą się w rekrutacji specjalistów oraz menedżerów średniego i wyższego szczebla dla branży przemysłowej. Do każdego z prowadzonych projektów podchodzimy w sposób indywidualny, opierając się zarówno na wieloletnim doświadczeniu naszych Konsultantów, jak i rzeczywistych potrzebach i oczekiwaniach Klienta oraz Kandydatów. Działamy w oparciu o certyfikat agencji zatrudnienia nr. 7145

Stanowisko:Customs Coordinator - Specjalista ds. Celnych

Zakres obowiązków

Zakres obowiązków:

  • Przygotowanie i nadzór nad dokumentacją celną,    niezbędną do odpraw celnych w imporcie i  eksporcie,
  • Nadzór nad zgodnością archiwizacji dokumentów celnych z wymogami prawnymi,
  • Bieżące rozliczenia cła i podatku VAT od importu,
  • Współpraca z instytucjami publicznymi w zakresie objęcia towarów importowanych odpowiednimi procedurami celnymi, w tym ubieganie się o pozwolenia, składanie gwarancji bankowych i zabezpieczeń oraz legalizacja dokumentów,
  • Prowadzenie spraw związanych z korektami zgłoszeń celnych,
  • Kontrola i opis faktur za operacje celne, faktur transportowych i faktur importowych,
  • Współpraca z dostawcami, przewoźnikami i innymi podmiotami zaangażowanymi w proces handlu zagranicznego w celu sprawnej realizacji dostaw,
  • Udział w przygotowaniu budżetu dla posiadanego MPK,
  • Wykonywanie innych poleceń urzędowych nie objętych powyższym zakresem obowiązków, zleconych przez przełożonego i związanych z wykonywaną pracą.

Wymagania

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe
  • 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku
  • Wiedza z zakresu przepisów celnych
  • Znajomość przepisów prawa transportowego
  • Praktyczna znajomość MS Excel
  • Znajomość j. angielskiego

Oferujemy

Nasz Klient oferuje:

  • Stabilne zatrudnienie z możliwością rozwoju w strukturach firmy
  • Umowę o pracę
  • Pracę w międzynarodowej organizacji o ugruntowanej i rozpoznawalnej marce na rynku
  • Doświadczony zespół profesjonalistów, przyjazną atmosferę pracy.
Wszystkie oferty pracy firmy
Moltton Poland
Miejsce pracy:
Chorzów
Zawód:
Agent celny
Forma zatrudnienia:
umowa o pracę
Dodano:
23.11.2021
Wygasa:
07.12.2021

Adres firmy

ul. Mikołaja Kopernika 4/4, 40-064 Katowice
Tak, chcę otrzymywać oferty pracy na e-maila!

(klauzula informacyjna)
Poszukiwane zawody w Chorzowie
KierownikSprzedawcaKsięgowyMagazynier