Młodszy asystent psychoterapeuta systemowy (usługi ambulatoryjne, usługi dzienne)

UWAGA!
Ogłoszenie straciło swoją ważność dnia: 2021-12-03

Ogłoszenie na stanowisko Młodszy asystent psychoterapeuta systemowy (usługi ambulatoryjne, usługi dzienne) - Instytut

Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” jest instytutem naukowym i jednostką badawczo rozwojową Ministerstwa Zdrowia, a także jednym z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce, leczącym najciężej chore dzieci z całego kraju. Podczas 40 lat swojego istnienia Instytut regularnie otrzymuje nagrody i wyróżnienia, nie tylko za swoją działalność medyczną i naukową, ale również jako pracodawca.

W 2020 r. Instytut po raz kolejny  znalazł się w TOP 10 najbardziej atrakcyjnych pracodawców rankingu Universum Most Attractive Employers Poland, awansując na 4 miejsce.

Na co dzień towarzyszy nam zasada:

Leczymy na najwyższym poziomie, zawsze najważniejsze jest dla nas Dziecko”

Aktualnie do Ośrodka Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży w ramach Projektu „Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży: systemowe wsparcie dla mieszkańców m.st. Warszawa w Dzielnicy Bemowo, Wawer i Żoliborz”, nr umowy: POWR.04.01.00-00-DM01/20 w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

poszukujemy kandydata na stanowisko:

MŁODSZY ASYSTENT – PSYCHOTERAPEUTA SYSTEMOWY

(usługi ambulatoryjne, usługi dzienne)

Zakres obowiązków:

Do zadań ww. osoby będzie należało m. in.:

  • Świadczenie opieki psychoterapeutycznej na rzecz pacjentów i ich rodzin.
  • Prowadzenie dokumentacji psychologicznej.
  • Współpraca z innymi profesjonalistami w ramach kompleksowej opieki nad pacjentem i jego rodziną, w tym uczestnictwo w zebraniach zespołu mającego na celu monitorowanie stanu psychicznego pacjenta, efektów prowadzonej psychoterapii systemowej i realizacji indywidualnego planu zdrowienia.
  • Uczestnictwo w superwizjach organizowanych w Centrum w ramach projektu.

Wymagania:

Od kandydatów oczekujemy:

  • Wykształcenia wyższego magisterskiego na kierunku psychologia.
  • Posiadania specjalizacji z psychoterapii dzieci i młodzieży prowadzonej przez ośrodki akredytowane.
  • Posiadanie tytułu specjalisty psychoterapii dzieci i młodzieży lub certyfikatu psychoterapeuty z min. 220 h szkoleń lub kursów psychoterapii dzieci i młodzieży lub ukończenia całościowego kursu z psychoterapii, w tym 220 h zajęć z psychoterapii dzieci i młodzieży lub 360 h stażu w ośrodkach prowadzących psychoterapię dzieci i młodzieży lub w trakcie szkolenia, min. po 2 roku, z psychoterapii obejmującego minimum 1200 h szkolenia, w tym 360 h stażu z psychoterapii dla dzieci i młodzieży.
  • Co najmniej rocznego doświadczenia w pracy jako terapeuta rodzinny lub 360 h stażu w ośrodkach prowadzących psychoterapię dzieci i młodzieży.
  • Doświadczenia w pracy systemowej z dzieckiem/ adolescentem w ramach diagnozy m.in. zaburzeń zachowania, zaburzeń opozycyjno-buntowniczych, depresji, zaburzeń lękowych, zaburzeń jedzenia i samookaleczeń, myśli „S”.
  • Mile widziane doświadczenie w pracy z dzieckiem z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi i jego rodziną (Zespół Aspergera, Autyzm).
  • Doświadczenia w prowadzeniu warsztatów psychoedukacyjnych dla rodziców.
  • Ukończenia kursu z psychoterapii w modalnościach uznanych przez PTP lub PTTPB: behawioralno-poznawczym, systemowym lub psychodynamicznym.
  • Mile widziane szkolenie z zakresu „Dzieci, młodzież i rodzice w sytuacjach trudnych, stresujących, traumatycznych – Interwencja kryzysowa” Centrum CBT.
  • Szkolenia/doświadczenia z zakresu wsparcia i pomocy rodzinie z problemem alkoholowym i przemocą w rodzinie.
  • Mile widziane ukończenie szkolenia z zakresu psychoedukacji dla rodziców metodą Carol Sutton „Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami dzieci”.
  • Ukończenia szkolenia z zakresu Testu SOR (Skali Oceny Rodziny).
  • Mile widziane doświadczenie w pracy w instytucji o podobnym profilu.
  • Komunikatywnej znajomości języka angielskiego.
  • Otwartości, komunikatywności, łatwości w nawiązywaniu kontaktów, umiejętności pracy zespołowej, bezpośredniości, zaangażowania.

Oferujemy:

Osobom zatrudnionym oferujemy:

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na pełny lub niepełny wymiar czasu pracy, czas trwania projektu od 01.12.2021 do 30.09.2023 r.
  • Możliwość rozwoju zawodowego.
  • Stabilne warunki zatrudnienia.
  • Przyjazną atmosferę pracy.
  • Zniżki pracownicze na badania laboratoryjne.
  • Dofinansowanie do wakacji pracowników oraz ich dzieci („wczasy pod gruszą”).
  • Możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie.
  • Inne świadczenia socjalne z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Oferty zawierające: cv, list motywacyjny z dopiskiem: „psychoterapeuta projekt”

prosimy przesyłać do dnia 15.11.2021 r. na adres e-mail.

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi Kandydatami

Miejsce pracy:
Warszawa
Zawód:
Psychoterapeuta
Forma zatrudnienia:
umowa o pracę
Wymiar pracy:
część etatu
Dodano:
03.11.2021
Wygasa:
03.12.2021

Adres firmy

Al. Dzieci Polskich, 04-730 Warszawa
Tak, chcę otrzymywać oferty pracy na e-maila!

(klauzula informacyjna)