Opiekunka w publicznym żłobku

Zespół Żłobków m.st Warszawy
  • Warszawa, mazowieckie

Opiekun

Umowa o pracę

Praca w żłobku nr 32 w dzielnicy Praga Południe
Wymagania kwalifikacyjne
O stanowisko opiekuna w żłobku zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 - ubiegac się może osoba:
1) posiadająca potwierdzone stosownym dokumentem kwalifikacje:
a) pielęgniarki,
b) położnej,
c) opiekunki dziecięcej,
d) nauczyciela wychowania przedszkolnego,
e) nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej
f) pedagoga opiekuńczo-wychowawczego,
g) pedagoga społeczno-wychowawczego,
h) pedagoga wczesnej edukacji,
i) terapeuty pedagogicznego.
lub
2) ukończyła studia wyższe lub studia podyplomowe na kierunku lub specjalności:
a) wczesne wspomaganie rozwoju,
b) wspomaganie rozwoju dzieci w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej w żłobkach i przedszkolach,
c) edukacja prorozwojowa,
d) pedagogika małego dziecka,
e) psychologia dziecięca,
f) psychologia wspierania rozwoju i kształcenia,
g) psychologia wychowawcza.
lub
3) odbyła nie wcześniej niż 2 lata przed podjęciem zatrudnienia jako opiekun szkolenie
z udzielania dziecku pierwszej pomocy oraz posiada co najmniej wykształcenie:
a) wyższe na dowolnym kierunku, którego program obejmuje zagadnienia związane
z opieką nad małym dzieckiem lub jego rozwojem, i odbyła 80-godzinne szkolenie w celu uaktualnienia i uzupełnienia wiedzy oraz umiejętności lub
b) średnie lub średnie branżowe oraz:
 co najmniej roczne doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku do lat 3 lub
 przed zatrudnieniem jako opiekun w żłobku lub w klubie dziecięcym odbyła 280-godzinne szkolenie, z czego co najmniej 80 godzin w formie zajęć praktycznych, polegających na sprawowaniu opieki nad dzieckiem pod kierunkiem opiekuna, o którym mowa w ust. 1.

Od kandydatki na stanowisko opiekunki dziecięcej wymaga się podandto:
1) pełnoletności;
2) pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych;
3) aktualnych badań sanitarno-epidemiologicznych;
4) niekaralności za przestępstwa umyślne;
5) niekaralności za przestępstwa na tle seksualnym;
6) obcycia szkolenia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dziecku.

Zakres obowiązków
1) Wizualna ocena stanu zdrowia i stosowne postępowanie przy codziennym przyjmowaniu dzieci do żłobka.
2) Zagwarantowanie dziecku właściwej opieki pielęgnacyjnej oraz edukacyjnej, przez prowadzenie zajęć zabawowych z elementami edukacji, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka.
3) Prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych i edukacyjnych, uwzględniających rozwój psychomotoryczny dziecka, właściwych do wieku dziecka.
4) Wyrabianie u dzieci umiejętności życia w grupie, kształtowanie postaw społecznych i usamodzielnianie dzieci, zgodnie z ich wiekiem i poziomem rozwoju.
5) Tworzenie i realizacja programów dydaktyczno-wychowawczych w oparciu o nowoczesne metody pracy z dzieckiem, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb rozwojowych dziecka i poszanowania Jego praw i godności.
6) Tworzenie i realizacja programu adaptacji.
7) Ubieranie, rozbieranie, wysadzanie, mycie dzieci i wychodzenie z Nimi na spacery.
8) Utrzymywanie w należytej czystości zabawek i innych pomocy oraz eliminowanie zabawek niebezpiecznych lub uszkodzonych.
9) Przygotowywanie dzieci do uczestnictwa w imprezach okolicznościowych.
10) Organizowanie wypoczynku dzieci na świeżym powietrzu: werandowanie, spacer, zabawy w ogrodzie.
11) Zaspakajanie potrzeb dzieci, a w szczególności potrzeby bezpieczeństwa, akceptacji i aprobaty, aktywności poznawczej oraz potrzeby kontaktu społecznego.
12) Wykonywanie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, zaspakajanie potrzeb fizjologicznych, usamodzielnianie dzieci.
13) Karmienie dzieci oraz uczenie samodzielności w trakcie spożywania posiłków.
14) Podczas leżakowania dzieci: zapewnienie pieczy nad wypoczywającymi dziećmi, przygotowywanie się do zajęć, zapewnienie pomocy dydaktycznych, dekorowanie pomieszczeń żłobka.
15) Utrzymywanie czystości i porządku w grupie obejmujące.
16) Udzielanie pierwszej pomocy przed lekarskiej w nagłych wypadkach.
17) Współudział w realizacji programu promującego zdrowie i prawidłowe odżywianie.
18) Ścisła współpraca z innymi opiekunami i psychologiem świadczącymi dzieciom pomoc psychologiczną i pedagogiczną oraz opiekę zdrowotną.
19) Współpraca z rodzicami lub opiekunami prawnymi dzieci w realizacji działalności opiekuńczej, wychowawczej i edukacyjnej.

Warunki zatrudnienia i wynagrodzenia
Oferujemy pracę w jednostkce organizacyjnej miasta stołecznego Warszawy (sektor publiczny) na atrakcyjnych warunkach:
 zatrudnienie na podstawie umowy o pracę – pierwsza umowa na czas określony 1 roku,
 wolne weekendy i święta - praca tylko w dni powszednie,
 wynagrodzenie płatne terminowo do końca miesiąca,
 możliwość awansu i rozwoju zgodnie z przyjętą ścieżką awansu zawodowego,
 rozbudowany pakiet socjalnych w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (dopłata do wypoczynku, karty sportowe, zapomogi, nisko oprocentowane pożyczki),
 Możliwość przystąpienia na preferencyjnych warunkach do ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenia
 dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. 13-tka oraz nagroda jubileuszowa na każde 5 lat stażu pracy.

Oferujemy konkurecyjne względem sektora prywatnego wynagrodzenie, w skład którego wchodzi:
 płaca zasadnicza brutto miesięcznie od 2900 do 2950 brutto (w zalezności od wykształcenia i kwalifikacji)
 dodatek za wieloletnią pracę (przysługuje po 5 latach pracy i wynosi 5% i wzrasta o 1% aż do osiągnięcia 20%)
 dodatek motywacyjny (około 10-20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od obciążenia pracą oraz jej jakości w danym miesiącu, ocenianej przez kierownika żłobka)
Dodana
Wygasa (za 5 dni)