Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 929        SUBSKRYBUJE: 6962

Internet Marketing Specialist (Spanish)

UWAGA!
Ogłoszenie straciło swoją ważność dnia: 2018-03-14

W Versum tworzymy oprogramowanie kochane przez tysiące zadowolonych klientów w branży hair&beauty.

Już teraz nasz produkt usprawnia pracę ponad 26000 specjalistów i pozwala salonom urody skutecznie zarządzać swoim biznesem. Jest to najpopularniejsze oprogramowanie tego typu w Polsce. Mamy ugruntowaną pozycję na rynku i błyskawicznie się rozwijamy. Rozbudowujemy aplikację, wprowadzamy kolejne produkty i wchodzimy na nowe rynki.

Jeśli lubisz rozmawiać z ludźmi, pomagać im i dobrze się czujesz  w dynamicznym środowisku to Ciebie szukamy.

Po więcej informacji na temat firmy zapraszamy na: www.versum.pl

Opis stanowiska:

At Versum, we create software loved by thousands of hair and beauty professionals in 30 countries worldwide. We stay busy running marketing campaigns and set ourselves ambitious goals. Currently we’re looking for a creative Internet Marketing Specialist who can construct and run successful marketing campaigns for Spanish-speaking markets.

Your responsibilities will include:

  • Planning and implementing successful Internet marketing campaigns to generate leads;

  • Managing our social media channels (Facebook, Twitter, etc.);

  • Creating and publishing content;

  • Running email marketing campaigns;

  • Testing, monitoring and optimising undertaken efforts;

  • Participating in long-term marketing strategy planning;

  • Reporting achieved results;

  • Planning and organising webinars;

  • Monitoring and taking care of our company’s website;

  • Monitoring the market and competitors;

  • Participating in other marketing projects.

Wymagania:

Requirements:

  • Fluent Spanish and very good English;

  • At least two years of experience in Internet marketing for Spanish-speaking markets;

  • Good knowledge of Facebook Ads, Twitter Ads and Google Analytics;

  • Ability to create and implement successful email and social marketing campaigns;

  • Experience in content marketing and very good writing skills (Experience in translating to Spanish will be appreciated);

  • Results-driven attitude and constant optimisation of undertaken activities;

  • Devotion and initiative.

Firma oferuje:

What we offer:

  • Attractive salary: PLN 5,500 - 8,000 gross/month;

  • Regular or flexible working hours (the choice is yours);

  • Comfortable workplace in Bielsko-Biała (or you can work remotely): https://www.facebook.com/VersumPolska/posts/1353268724758654;

  • Development opportunities (including purchase of training materials and courses);

  • Medical health care;

  • Friendly atmosphere in a young, passionate and professional team: https://www.youtube.com/watch?v=8Uy6ghipNns;

  • Top-class equipment and comfortable work environment;

  • Opportunity to implement your own ideas;

  • A unique chance to create campaigns for the happiest occupational group: hair and beauty professionals :-)