Visa

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę.
Data wygaśnięcia oferty: 27.05.2024

Inspektor weterynaryjny ds. zdrowia i ochrony zwierząt

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Iławie
  • Iława, warmińsko-mazurskie pow. iławski

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

- Praca biurowa w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Iławie oraz praca na terenie powiatu iławskiego.

- Praca przy komputerze powyżej 4 godzin na dobę.

- Wyjazdy służbowe, prowadzenie auta służbowego.

- Możliwa praca w terenie w nietypowych godzinach.

- Obsługa urządzeń biurowych (kserokopiarka, drukarka, skaner, fax).

- Siedziba urzędu mieści się w budynku piętrowym bez windy, przy wejściu do budynku winda dla osób niepełnosprawnych, toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne o odpowiedniej szerokości, schody z poręczami po jednej stronie, konieczność przemieszczania się pomiędzy piętrami po schodach, praca siedząca wymagająca szczególnej koncentracji przy wykonywaniu czynności służbowych.

  • Realizacja czynności w zakresie zapobiegania i zwalczania chorób zakaźnych zwierząt oraz zdrowia i ochrony zwierząt.
  • Realizacja działań, w tym prowadzenie kontroli, dochodzeń epizootycznych, dokumentacji w zakresie zdrowia i ochrony zwierząt, likwidacji zagrożenia epizootycznego.
  • Wykonywanie zadań związanych z realizacją krajowych programów monitoringowych w zakresie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt.
  • Realizacja zadań związanych z nadzorem nad obrotem krajowym i handlem zwierzętami wraz z wystawianiem świadectw zdrowia.
  • Obsługa systemu TRACES w odniesieniu do zwierząt, produktów pochodzenia zwierzęcego i pasz.
  • Prowadzenie postępowań administracyjnych w zakresie realizowanych zadań, przygotowywanie projektów odpowiednich decyzji, postanowień, zaświadczeń.
  • Realizacja zadań z zakresu statystyki i sprawozdawczości, sporządzanie informacji i zestawień dotyczących wykonywanych zadań.
  • Wykonywanie czynności w zakresie obsługi programów informatycznych służących do obsługi badań w kierunku chorób zakaźnych zwierząt, bazy gospodarstw utrzymujących zwierzęta gospodarskie, rejestrów Powiatowego Lekarza Weterynarii.
  • Współpraca w miarę potrzeb z pozostałymi komórkami organizacyjnymi Inspektoratu w realizacji zadań w obszarze działania zespołów.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe weterynaryjne (udokumentowane dyplomem)
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Czynna umiejętność prowadzenia samochodu osobowego - prawo jazdy kat. B
  • Umiejętność obsługi komputera (Windows i MS Office, poczta elektroniczna, internet)
  • Posiadanie czynnego prawa wykonywania zawodu lekarza weterynarii (udokumentowane zaświadczeniem wystawionym przez Izbę Lekarsko-Weterynaryjną nie starszym niż do 30 dni)
  • Znajomość przepisów weterynaryjnych obowiązujących w obszarze zwalczania chorób zakaźnych zwierząt i ochrony zwierząt (krajowych i UE), znajomość kodeksu postępowania administracyjnego, znajomość ustawy o służbie cywilnej, znajomość ustawy o inspekcji weterynaryjnej
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego

Oferujemy

  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Miejsce do odświeżenia się
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu

- Stabilną pracę w jednostce administracji państwowej z wieloletnią tradycją, otwarte i przyjazne środowisko pracy

- Zatrudnienie na umowę o pracę (bez okresu próbnego), pierwsza umowa na 12 miesięcy, kolejna na czas nieokreślony

- Praca od poniedziałku do piątku (w poniedziałek w godzinach 08:00-16:00, w pozostałe dni tygodnia 7:15-15:15)

- Dodatek za wieloletnią pracę w wysokości od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy

- Dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastka)

- Pakiet socjalny (m.in. dofinansowanie do wypoczynku dla pracownika, niskooprocentowane pożyczki, wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach - zapomogi)

- Dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych (szkieł kontaktowych) do pracy przy komputerze

- Podnoszenie kwalifikacji zawodowych w ramach indywidualnych programów rozwoju zawodowego (szkolenia, kursy, studia podyplomowe)

- Wynagrodzenie: mnożnik wynagrodzenia dla etatu: 2,45 - 2,65 (do kwoty bazowej 2628,54 zł brutto) + dodatek za wysługę lat od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego brutto

Visa