Inspektor ds. BHP

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie
  • Koszalin, zachodniopomorskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

- praca administracyjno-biurowa , w systemie codziennym, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30,
- możliwość wyjazdów służbowych i szkoleń,
- kontakty z podmiotami zewnętrznymi,
- praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie,
- większość czynności wykonywanych w pozycji siedzącej,
- narzędzia i materiały do pracy – komputer, kserokopiarka, niszczarka, skaner,
- praca na II piętrze budynku,
- pomieszczenie ciepłe, jasne (oświetlenie naturalne i sztuczne),
- występują bariery architektoniczne: toaleta nie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach inwalidzkich, brak windy, brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym oraz osobom z uszkodzonym słuchem.

  •  sporządza i prowadzi na bieżąco niezbędną dokumentację przewidzianą przepisami bhp
  •  bierze udział w komisji przeprowadzającej kontrole warunków pracy, przestrzegania zasad i przepisów, dot. bhp oraz realizacji obowiązków i zadań z zakresu bhp i bieżące informowanie przełożonego o stwierdzonych zagrożeniach zawodowych wraz z wnioskami zmierzającymi do usuwania tych zagrożeń
  •  bierze udział w dochodzeniach powypadkowych, opracowaniu wniosków wynikających z badania przyczyn i okoliczności wypadków, zachorowalności na choroby zawodowe oraz kontrola realizacji tych wniosków
  •  zgłasza wnioski, dot. wymagań bhp i ergonomii: w obiektach, projektach inwestycyjnych i modernizacyjnych, stanowiskach służby i pracy, podczas szkolenia pożarniczego, działań ratowniczych
  •  przeprowadza szkolenia w zakresie bhp dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych
  •  współpracuje z komórkami i jednostkami: dla zapewnienia odpowiedniego poziomu szkolenia bhp, w zakresie profilaktyki zdrowotnej, w zakresie badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia i uciążliwych oraz sposobów ochrony pracowników przed tymi czynnikami
  •  opiniuje szczegółowe instrukcje, dot. bhp na poszczególnych stanowiskach pracy
  •  doradza w zakresie obowiązujących zasad i przepisów bhp

Wymagania

  • wykształcenie: średnie kierunkowe z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego na stanowiskach związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: brak
  • co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego Staż pracy na stanowisku BHP w zakładzie powyżej 100 osób, sumienność, samodzielność, umiejętność organizacji pracy, umiejętność pracy w zespole, umiejętność obsługi programów komputerowych Word, Excel.

Oferujemy

  • Miejsce do ćwiczeń lub zajęcia sportowo-rekreacyjne w miejscu pracy
  • Miejsce do odświeżenia się
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
Dodana
Wygasa (za 15 dni temu)