Michael Page International (Poland) Sp. z o.o.

Główna/y Księgowa/y Grupy Kapitałowej

  • Białystok, podlaskie

Inny

Umowa o pracę

Michael Page Finance & Human Resources - W centrum naszej działalności znajdują się tysiące ludzi, których życie odmieniliśmy znajdując im nową pracę oraz wyjątkowa jakość usług, które świadczymy naszym klientom i kandydatom. Z dumą wyznaczamy standardy na rynku rekrutacyjnym, a dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu połączonemu ze zrozumieniem osobistych motywacji, stwarzamy naszym kandydatom okazję do realizacji pełni ich potencjału.

Niezależnie od tego czy jesteś pracodawcą poszukującym członków swojego zespołu, czy kandydatem, który chce rozwinąć swoją karierę, Michael Page oferuje Ci zespół który zrozumie Twoje potrzeby. Wraz z Page Executive i Page Outsourcing, Michael Page jest częścią PageGroup. Jesteśmy pewni, że nasza wiedza pomoże Ci osiągnąć Twoje cele – niezależnie od tego czy szukasz pracownika, czy też nowego miejsca pracy.

Zakres obowiązków

  • efektywne zarządzanie zespołem księgowym, w tym organizacja funkcjonowania działu i nadzór merytoryczny nad pracą podległych osób;
  • nadzór nad prowadzeniem ksiąg rachunkowych Spółki oraz jednostek podporządkowanych (podmioty zależne i/lub powiązane), zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i regulacjami wewnętrznymi;
  • odpowiedzialność za sprawozdawczość statutową zgodnie z MSR (w tym konsolidację sprawozdań finansowych), podatkową (w tym ceny transferowe, MDR) oraz do zewnętrznych organów (US, NBP, GUS, banki etc.); kompleksowa koordynacja procesów zamknięcia miesiąca i roku, w tym przygotowywanie comiesięcznych raportów finansowych;
  • śledzenie zmian w przepisach podatkowych i dbałość o prawidłowe wdrożenie zmian w Spółce ;
  • reprezentowanie Spółki przed krajowymi jednostkami kontroli finansowo-podatkowej;
  • ścisła współpraca z Dyrektorem Finansowym i innymi działami w Spółce;
  • prowadzenie projektów wewnętrznych mających na celu usprawnienie procesów i procedur w dziale księgowości.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (rachunkowość, finanse, ekonomia lub pokrewne);
  • mile widziane uprawnienia Doradcy Podatkowego/Biegłego Rewidenta/ACCA;
  • 3-letnie doświadczenie na stanowisku Głównego Księgowego Grupy Kapitałowej (warunek konieczny) - preferowana spółki giełdowe;
  • ugruntowana teoretyczna i praktyczna znajomość rachunkowości finansowej (UoR, MSR) i podatków, z uwzględnieniem: transakcji z podmiotami powiązanymi (dokumentacja cen transferowych), MDR, etc.;
  • poparta doświadczeniem znajomość zasad konsolidacji sprawozdań finansowych;
  • poparte doświadczeniem wysokie umiejętności w obszarze zarządzania dużym zespołem (min. 15 osób), w tym umiejętność efektywnego wdrażania, rozwijania pracowników, delegowania zadań, mentoring, coaching, budowanie planów sukcesji;
  • mile widziana komunikatywna znajomość języka angielskiego;
  • wysokie umiejętności narzędziowe, w tym zaawansowana znajomość MS Excel oraz systemów klasy ERP;
  • track record w obszarze wprowadzania ulepszeń, usprawnień i optymalizacji w obszarze księgowości;
  • wysokie umiejętności w obszarze komunikacji, przedsiębiorczość, perspektywa właścicielska, inicjatywność, otwartość, nastawienie na zmiany i ulepszenia, orientacja na skuteczność i efektywność w działaniu, energia, pragmatyczne podejście do rozwiązywania problemów, samodzielność.

Oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w ramach Grupy Kapitałowej oferującej ciekawej perspektywy rozwoju;
  • realna możliwość wprowadzania zmian, usprawnień i szeroko rozumianych optymalizacji;
  • elastyczne warunki zatrudnienia (UoP, B2B), system bonusowy, auto służbowe, pakiet benefitów i przyjazna atmosfera pracy.
  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Michael Page Finance & Human Resources 40-007 Katowice Uniwersytecka 13, NIP: 5252345586 zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby bieżącej rekrutacji. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana. Dodatkowo wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w załączonych dokumentach aplikacyjnych (w tym wizerunku), na potrzeby przyszłych rekrutacji przez okres 12 miesięcy. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdym czasie wycofana.
Dodana
Wygasa (za 11 dni temu)