Visa

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę.
Data wygaśnięcia oferty: 22.05.2024

Inspektor ochrony zabytków w Wydziale Zabytków Nieruchomych

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Opolu
  • Opole, opolskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

  • nie występują szkodliwe ani niebezpieczne warunki pracy;
  • praca przy komputerze (monitory ekranowe);
  • VI piętro, możliwość wjazdu windą;
  • szerokie drzwi wejściowe do budynku;
  • praca w terenie (również powyżej 3 metrów), wyjazdy służbowe;
  • praca związana z bezpośrednią obsługą klienta, z właścicielami zabytków, liczne kontakty telefoniczne i mailowe;
  • prowadzi postępowania przygotowawcze w sprawie wydania pozwolenia na prace w zabytku, jego sprzedaż lub podział, łącznie z opracowaniem odpowiednich decyzji i przedłożenie ich do akceptacji;
  • przygotowuje opinie, wytyczne i zalecenia konserwatorskie na wnioski dotyczące zamierzeń inwestycyjnych w zabytkach,
  • prowadzi oględziny obiektów zabytkowych architektury, budownictwa w celu ustalenia zakresu ich ochrony, stanu zachowania i sposobu użytkowania;
  • uzgadnia dokumentacje projektowe w toku postępowania zmierzającego do wydania pozwolenia na budowę dla obiektów i obszarów objętych ochroną konserwatorską;
  • prowadzi kontrole obiektów zabytkowych, w których realizowane są prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane;
  • bierze udział w inspekcjach zabytków nieruchomych w celu odbioru prac konserwatorskich i budowlanych prowadzonych w oparciu o wydane pozwolenie;
  • prowadzi postępowania dotyczące administracyjnych kar pieniężnych zgodnie z przepisami o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe historia sztuki lub konserwacja dzieł sztuki lub zabytkoznawstwo lub ochrona dóbr kultury lub budownictwo lub architektura lub urbanistyka lub planowanie przestrzenne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 3 miesiące doświadczenia zawodowego w obszarze związanym z wykształceniem
  • znajomość przepisów ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami;
  • ogólna znajomość zagadnień konserwatorskich;
  • znajomość przepisów kodeksu postępowania administracyjnego;
  • umiejętność obsługi komputera;
  • komunikatywność;
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego
  • prawo jazdy kat. B

Oferujemy

  • Indywidualny rozkład czasu pracy
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników

Visa