SPECJALISTA DS. KSIĘGOWOŚCI

Viterra Bodaczów sp. z o.o.
  • Szczebrzeszyn, lubelskie pow. zamojski

Księgowy

Umowa o pracę

Spółka Viterra jest liderem na rynku produktów rolnych, w tym zbóż, nasion oleistych, roślin strączkowych, cukru, ryżu, bawełny, olejów roślinnych i biodiesla. Jest obecna na wszystkich najważniejszych rynkach importowych i eksportowych na świecie.
Postaw na stabilność, rozwój i satysfakcję. Postaw na karierę w Viterra Polska.

AKTUALNA OFERTA:

Specjalista ds. księgowości
MIEJSCE PRACY: BODACZÓW (POW. ZAMOJSKI)

GŁÓWNE ZADANIA:
• Ewidencja i rozliczanie zakupów w walutach obcych oraz rozliczeń pieniężnych w walutach obcych, w tym księgowanie, kontrola wyciągów bankowych i uzgadnianie sald (zapłaty i wpływy),
• Przygotowanie rozliczeń i deklaracji podatkowych oraz raportów, których obowiązek sporządzania wynika z przepisów m.in. JPK, VAT-UE, deklaracje i informacje w zakresie akcyzy, kontrola poprawności deklaracji podatkowych,
• Przygotowanie deklaracji podatku od nieruchomości oraz podatku od środków transportowych,
• Księgowanie transakcji VAT-u z nabycia i dostaw towarów, WNT, WDT,
• Księgowanie importu/exportu towarów i usług,
• Przygotowanie raportów INTRASTAT,
• Sporządzanie raportów GUS,
• Realizacja zadań w ramach ustalonego procesu zamykania miesiąca, roku oraz terminów wynikających z ustawy o rachunkowości, ustaw podatkowych, innych przepisów prawnych oraz wewnętrznych ustaleń spółki,
• Uzgadnianie magazynowego obrotu materiałami, produktami, towarami,
• Przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby Zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych.

OCZEKIWANE KOMPETENCJE:
• Min. 3-letnie doświadczenie zawodowe,
• Wykształcenie wyższe kierunkowe lub finanse i rachunkowość,
• Praktyczna znajomość przepisów rachunkowości i podatków,
• Dobra znajomość MS Office,
• Bardzo dobra organizacja pracy i zaangażowanie w powierzone zadania,
• Samodzielność, dokładność w działaniu, umiejętność pracy w zespole.
Mile widziane:
• Znajomość języka angielskiego.

OFERUJEMY:
• Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
• Udział w szkoleniach specjalistycznych,
• Przyjazną atmosferę pracy w gronie doświadczonych współpracowników,
• Pakiet benefitów pracowniczych m.in. prywatna opieka medyczna, karta MultiSport, dofinansowanie do wypoczynku.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi Kandydatami.
W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu @
Dodana
Wygasa (za 2 dni temu)